تصویب ۵۰ میلیون دلار برای رفع مشکلات برق خوزستان - فن اکسین ویرا
تصویب ۵۰ میلیون دلار برای رفع مشکلات برق خوزستان

 به گزارش برق نیوز،  مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت نیرو گفت: با پیگیری‌های “رضا اردکانیان” وزیر نیرو و مساعدت ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی اعتباری به میزان ۵۰ میلیون دلار در بودجه سال ۹۷ از محل صندوق توسعه ملی برای حل مشکل برق خوزستان که با بروز پدیده ریزگرد شدت می‌یابد، اختصاص یافت.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۷، با اختصاص ۳۵۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به طرح‌های انتقال آب اراضی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان نیز موافقت کردند.
کامکار افزود: در متن بند (ز) تبصره (۴) لایحه بودجه ۹۷ آمده است، به دولت اجازه داده می‌شود به منظور تکمیل طرح انتقال آب کشاورزی با لوله به ۴۶ هزار هکتار اراضی سیستان و بلوچستان، مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار را از منابع صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات با نرخ سود متعارف نظامنامه آن صندوق برداشت نماید.
وی اضافه کرد: با اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق توسعه ملی، معادل ریالی تسهیلات یاد شده از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اختیار بانک عامل قرار می‌گیرد تا در چارچوب موافقت‌نامه‌های ذیربط مصرف شود.